TKD Yayınları

Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi

İlk sayısı 1966’da çıkan ve 1988’den beri düzenli olarak, önce yılda 4, sonra 6 sayı halinde yayınlanan TKD Arşivi, 1998-2003 arasında aylık, 2004’ten beri yine yılda 8 sayı ve bir Kongre Bildiri Özetleri özel sayısı olarak çıkmaktadır. 1990-2000 dönemi sayıları üyelerimize CD ortamında da sunulmuş olan TKD Arşivi, 2000’den beri tam metin olarak internette yayınlanıyor.


2002’de ilk kez yazar, konu, makale bazında arama motoru ile donatılan TKD Arşivi web sayfaları 2005’te daha da geliştirildi. 1 Ocak 2006’dan beri yalnızca “online” makale kabul eden TKD Arşivi’ne gönderilen yazılar Yayın Kurulu üyeleri ve konu uzmanlarından oluşan hakemlerce yine “online” olarak değerlendiriliyor. Her yıl 200’ü aşkın makale gönderilen dergimiz bunların hakem değerlendirmelerine göre kabul edilen yarıya yakınını yayınlıyor. TKD Arşivi 1 Ocak 2008’den beri tam metin olarak, web ortamında İngilizce yayına da başladı.


2005 yılında grafik tasarımı da Prof. Sadık Karamustafa tarafından yenilenen TKD Arşivi EMBASE (Excerpta Medica) ve TÜBİTAK ULAKBİM Türk Tıp Dizini’nin yanı sıra 2005’ten beri Index Copernicus’ta; 1 Ocak 2008’den beri de Index Medicus, PubMed ve MEDLINE indekslerinde ve 2012’den beri de SCOPUS indeksinde yer alıyor.Anatolian Journal of Cardiology

10 Mayıs 2014’te TKD tarafından alınan Anadolu Kardiyoloji Dergisi, Science Citation Index Expanded, PubMed/MEDLINE, EMBASE (Excerpta Medica), Scopus, CINAHL, Gale/Cengage Learning, EBSCO, DOAJ, ProQuest, Index Copernicus ve Türk Tıp Indeksi TUBITAK-ULAKBIM’de yer almaktadır. Tümüyle İngilizce yayınlanan Derginin adı 2015 yılında Anatolian Journal of Cardiology olarak değiştirilmiştir.

2000 yılından beri yayınlanan dergi İngilizce yazılar kabul etmektedir.


https://anatoljcardiol.com/


 


Kardiyovasküler Hemşirelik Dergisi

2010 yılında Türkiye’nin alanındaki ilk dergisi olarak web üzerinden online yayınlanan Kardiyovasküler Hemşirelik Dergisi kesintisiz olarak yayınını sürdürüyor. Online gönderilen makaleler yazarları ve kurumları belirtilmeden konunun uzmanı hakemler tarafından değerlendirildikten ve istenen düzeltiler varsa yapıldıktan sonra yayınlanıyor. Dergi yayın kurulu, hakemlerimiz ve yazarlarımızın önerileri doğrultusunda sürekli geliştirilen dergimiz TÜBİTAK ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları Dergi Takip Sistemi ve Türkiye Atıf Dizini (Turkey Citation Index)'nde yer alıyor.


https://khd.tkd.org.tr 

ENKARNE UZLAŞI RAPORU

Enkarne Uzlaşı Raporu'na ulaşmak için linke tıklayınız.

https://tkd.org.tr/TKDData/Uploads/files/ENKARNE_UZLASI_RAPORU.pdf


 

HT BÜLTENİ

Hipertansiyon Çalışma Grubu tarafından üç ayda bir yayınlanmaktadır. TKD resmi web sitesinde online olarak yer alacak bültenlerin her sayısı; hipertansiyonla ilgili güncel ve pratik bilgiler yanı sıra, haberler, toplantılar ve yeni çalışmaların özetlerinin bulunduğu zengin bir içerikle çıkacak.


 

KY BÜLTENİ

Kalp Yetersizliği Çalışma Grubu tarafından yayınlanmaktadır.

https://tkd.org.tr/KYBulteni/

 


SK BÜLTENİ

Spor Kardiyolojisi Alt Kurulu tarafından yayınlanmaktadır.

https://tkd.org.tr/SKbulteni/KG BÜLTENİ

Kardiyak Görüntüleme Çalışma Grubu tarafından yayınlanmaktadır.

https://tkd.org.tr/KGBulteni/

 

GK BÜLTENİ

Girişimsel Kardiyoloji Birliği tarafından yayınlanmaktadır.

https://tkd.org.tr/GKBulten/


 

TKD GENÇ BÜLTENİ

Genç Kardiyologlar Alt Kurulu tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

 tkd.org.tr/tkdgenc/ 


 

Kardiyoloji Konsültasyon Kitabı

konsultasyon.tkd.org.tr 

 


TKD GENÇ Kardiyologlar 2021 Yılı Bültenleri Özet Kitapçığı

https://tkd.org.tr/TKDData/Uploads/files/TKD_Genc_Kardiyologlar_Kitabi.pdf 

 


Kardiyolojide Güncel Kanıtlarla Vaka Yönetimi

https://file.tkd.org.tr/kardiyolojide-guncel-kayitlarla-vaka-yonetimi/ 

 

 


Yorumlar

Yorum ekleyebilmek için giriş yapınız